Završio međunarodni projekt EASY TOWNS
Jučer se u Komunalnoj palači održao završni sastanak međunarodnog projekta EASY TOWNS. Sastanku su prisustvovali članovi Savjeta mladih Grada Pule, predstavnici Grada Pule i sudionici dvaju lokalnih kreativnih natječaja "Integracija gdje smo sad", mladi predstavnici nacionalnih manjina s područja Pule i "Moja ERASMUS priča", studenti Sveučilišta Jurja Dobrile iz Pule.
Lena Radunić iz Upravnog odjela za kulturu Grada Pule ukratko se osvrnula na realizirane lokalne i međunarodne aktivnosti projekta koje su se održale u prethodne dvije godine. Navela je da su međunarodne konferencije u Heist op den Bergu L` Álfas del Piu, Pforzheimu, na Gozu i u Vicenzi omogućile sudionicima nova iskustva, razmjenu dobrih praksi na području rada s mladima, integracije i tolerancije multikulturalnosti. Zahvalila se i Udruzi ART STUDIO koja je izradila poklone za projektne partnere koji su se podijelili svim delegacijama na završnoj konferenciji u Vicenzi te Udruzi Istarski kulturni sabor koja je organizirala međunarodni glazbeni piknik u sklopu drugog Festivala klasične glazbe u Puli, koji je ujedno bio jedna od lokalnih projektnih aktivnosti.
Sudionici međunarodnih konferencija bili su veoma zadovoljni i inspirirani projektima EASY TOWNS partnera koji su predstavljeni tijekom dvogodišnje suradnje te su iskazali interes za implementaciju istih na lokalnim razinama. Nada Katić i Kristina Rabar iz Udruge mladih i Alumni FET Pula, Dino Starčić iz Savjeta mladih Grada Pule i Amela Škrijelj, pobjednica drugog lokalnog kreativnog natječaja "Moja ERASMUS priča", podijelili su svoja iskustva sa sudionicima sastanka te prepričali najzanimljivije događaje s međunarodnih konferencija u Pforzheimu, sa Goza i iz Vicenze. Svi sudionici su po završetku sastanka dobili poklone kao zahvale za sudjelovanje u projektnim aktivnostima.
EASY TOWNS projekt financiran je sredstvima programa Europa za građane, Europskog socijalnog fonda. U EASY TOWNS projektu sudjelovali su predstavnici 10 europskih zemalja, iz Vicenze (Italija), Goza (Malta), Arada (Rumunjska), Pforzheima (Njemačka), Craigavona (Sjeverna Irska), Sentjura (Slovenija), L´Alfas del Pia (Španjolska), Niepolomicea (Poljska), Heist op den Berga (Belgija), Rijeke i Pule. Ciljevi projekta bili su povećati sposobnost gradova partnera na projektu u područjima integracije svih dobnih skupina u društvena zbivanja i proces donošenja odluka, s naglaskom na mlade te poticati toleranciju prema multikulturalnosti i suradnju zemalja partnera u projektu.
Planira se nastavak suradnje projektnih partnera iz deset europskih zemalja na projektima od zajedničkog interesa.