14/11/2012

Započelo odbojkaško prvenstvo srednjih škola

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, ovaj tjedan započelo je odbojkaško prvenstvo pulskih srednjih škola. Ovogodišnje prvenstvo okupilo je u ženskoj i muškoj konkurenciji ekipe Ekonomske, Tehničke, Gimnazije, Medicinske, Talijanske škole i Škole za turizam i ugostiteljstvo podijeljene u četiri skupine.

U prvoj utakmici ženske konkurencije Ekonomistice su nadmoćnim rezultatom (25:10, 25:7) svladale ekipu Tehničke škole, a Gimnazija je još uvjerljivijom igrom (25:5, 25:4) pobijedila Talijansku školu, iz čega se daje naslutiti kako će se glavna borba za naslov voditi upravo između ove dvije momčadi.

U muškoj konkurenciji Tehnička je svladala Ekonomsku rezultatom 2:0 (25:11, 25:21), a najneizvjesniji ogled kola odigran je između muških ekipa Gimnazije i Talijanske škole. U prvome setu vodila se žestoka borba, a drugi je set ponudio isto toliko uzbuđenja i preokreta, te je u završnici Talijanska škola slavila u oba seta rezultatom 25:23 i 25:20.

Sljedeće kolo na rasporedu je u utorak (20.11.) s početkom u 14.20h u dvorani OŠ Stoja.

Skupina A (Ž): Ekonomska, Š.T.U.T., Tehnička.

Skupina B (Ž): Gimnazija, Medicinska, Talijanska škola.

Skupina A (M): Tehnička, Medicinska, Ekonomska.

Skupina B (M): Gimnazija, Š.T.U.T., Talijanska škola.