21/11/2012

Odigrano 2. kolo prvenstva srednjih škola u odbojci

U dvorani OŠ Stoja u utorak je odigrano drugo kolo prvenstva srednjih škola u odbojci. U ženskoj konkurenciji igrala se zanimljiva utakmica između Škole za turizam i ugostiteljstvo i Tehničke škole. Iako je Š.T.U.T. uvjerljivim prvim setom dao naslutiti kako će lakoćom savladati protivnike, Anja Bat je odličnom igrom uspjela produžiti nadu Tehničarkama. Pobjeda se tražila u trećem setu u kojoj su obje momčadi bile izjednačene do rezultata 10:10, nakon čega je uslijedio pad u igri Tehničke, a Š.T.U.T. je u konačnici slavio rezultatom 2:1 (25:8, 21:25, 15:11). Najveći doprinos za Š.T.U.T. dala je učenica Marina Čorić. U drugoj utakmici ženske kategorije Medicinska je uvjerljivo pobjedila Talijansku školu rezultatom 2:0 (25:16, 25:7).

U muškoj kategoriji Š.T.U.T. i Talijanska odigrale su zanimljiv prvi set (25:16), ali u nastavku Talijanska nije uspijela odoliti napadima te je utakmica završila rezultatom 2:0 (25:16, 25:7) u korist Š.T.U.T.-a. Posljednja utakmica odigrana je između muških ekipa Tehničke i Medicinske u kojoj je Tehnička rutinski svladala Medicinare 2:0 (25:12, 25:15) i time ubilježila drugu uzastopnu pobjedu.

Sljedeći tjedan (27.11.) su na rasporedu četiri utakmice trećeg kola od kojih će najzanimljivija biti utakmica između Ekonomske i Š.T.U.T.-a u ženskoj konkurenciji s početkom u 14.20h.