05/12/2012

Završeno odbojkaško prvenstvo za srednjoškolke

U organizaciji Saveza Sportova Grada Pule, u sportskoj dvorani na Stoji završilo je odbojkaško prvenstvo za učenice srednjih škola. Ovogodišnje natjecanje okupilo je šest srednjih škola te nakon tri odigrana kola, u završnici se ponovno najboljom pokazala momčad Ekonomske škole.

U prvoj polufinalnoj utakmici sastale su se Ekonomska i Medicinska. Ekonomistice su na krilima raspoložene Nine Matticchio, Lorene Vuletić i Šeile Ikanović u pola snage svladale Medicinsku rezulatom 2:0 u setovima (25:15, 25:15). Druga polufinalna utakmica, između Gimnazije i Š.T.U.T.-a, završila je još uvjerljivijom pobjedom Gimnazijalki rezultatom 2:0 (25:8, 25:9). Za Gimnaziju najraspoloženije bile su Dorotea Ćosić i Nelly Ćopić, dok je igru Š.T.U.T.-a držala Marina Čorić. U utakmici za treće mjesto snage su odmjerile Š.T.U.T. i Medicinska, a u konačnici Medicinska je uz najveći doprinos Anamarije Šipušić i Ivane Pušar pobjedila Š.T.U.T. rezultatom 2:0 (25:19, 25:15).

Finalna utakmica odigrana je između Ekonomske i Gimnazije. Ekonomistice su od početka nametnule visok ritam, te su Gimnazijalke u dosta navrata imale problem u obrani. U prvome setu momčadi su bile rezultatski podjednake, ali Ekonomistice su bile uvjerljivije u završnici i osvojile prvi set rezultatom 25:20. Drugi je set bio preslika prvog u kojem su Ekonomistice ponovno uvjerljivije ušle u završnicu i pobjedile Gimnaziju rezultatom 2:0 (25:20, 25:23). Najzaslužnije za pobjedu Ekonomske bile su rutinski Nina Matticchio, Lorena Vuletić i Šeila Ikanović, koje su i režirale igru Ekonomske tijekom čitavog prvenstva, dok su u Gimanziji zapaženije odigrale Dorotea Ćosić i Nelly Ćopić.

Ekonomska - Gimnazija 2:0 (25:20, 25:23)

EKONOMSKA: Nimac, Šestan, Bilobrk, Cetina, Ljubičić, Živolić, Matticchio, Simetić, Vuletić, Ikanović, Teković, voditelj prof. Igor Prenc.

GIMNAZIJA: Ćosić, Žgrablić I., Carta, Gortan, Glavaš, Žgrablić E., Janković, Miletić, Anđelković, Ćopić, Vidović, Krešić, voditelj prof. Marko Simić.

Rezultati:

Polufinala: Medicinska - Ekonomska 2:0 (15:25, 15:25), Gimnazija - Š.T.U.T. 2:0 (25:8, 25:9); za 3. mjesto: Š.T.U.T. - Medicinska 2:0 (19:25, 15:25); finale: Ekonomska - Gimnazija 2:0 (25:20, 25:23).