12/02/2013

ŠTUT i Gimnazija najuvjerljiviji

U dvorani Doma sportova Mate Parlov odigrane su kvalifikacijske utakmice rukometnog prvenstva srednjih škola. Ovogodišnje rukometno prvenstvo okuplja sedam škola: Gimnaziju, Ekonomsku, Medicinsku, Strukovnu, Školu za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu te dvije momčadi Tehničke škole podjeljenih u dvije skupine. Nakon kvalifikacija prve dvije momčadi iz svake skupine nastavljaju natjecanje u utakmicama polufinala. U skupini A vrlo zanimljiv susret odigrale su Gimnazija i prva momčad Tehničke koji je u konačnici završio nerješenim rezultatom 11:11. Do kraja prvog poluvremena "palo" je samo 10 golova te se na predah otišlo rezultatom 5:5. U nastavku su obje momčadi kvalitetnom igrom prenijele neizvjesnost do samoga kraja kada je pola minute prije završetka utakmice Gimnazija imala prednost od jednog gola razlike. Na veliku radost navijača Tehničke škole Matija Božić je deset sekundi prije završnog zvižduka lijepim šutom sa devet metara matirao protivničkog vratara i izjednačio rezultat. U momčadi Gimnazije najraspoloženiji bili su čoni Bučaj, Michael Kolić i Diego Vitasović, dok se za Tehničku, uz Matiju Božića, istaknuo i Leo Kocijančić. U skupini B može se izdvojiti dvoboj Ekonomske i ŠTUT-a kojeg je ŠTUT na krilima Nikole Popovića, Michaela Sabe i Igora Tomaševića dobio rezultatom 12:10. U momčadi Ekonomske najzaslužniji za dobru igru bili su David Lipovčić i golman Danijel Grgorović.

U prvoj polufinalnoj utakmici snage će odmjeriti Gimnazija, koja je zbog gol razlike zasjela na prvo mjesto skupine A i Ekonomska, dok će se u drugom polufinalu susresti prva momčad Tehničke i branitelji naslova momčad ŠTUT-a. Završnica prvenstva na rasporedu je u četvrtak, 14. veljače s početkom u 9h ujutro.