10/05/2013

Košarkaško prvenstvo pulskih osnovnih škola

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule započelo je školsko košarkaško prvenstvo petih i šestih razreda grada Pule. Na ovogodišnjem izdanju sudjeluje osam momčadi, a utakmice se odigravaju u sportskoj dvorani OŠ Šijana. U skupini A susrest će se Veruda, Kaštanjer, Vidikovac i Šijana II, dok će u skupini B snage odmjeriti Centar, Stoja, Tone Peruška i prva momčad Šijane.

U prvoj utakmici, između Kaštanjera i Šijane II, Kaštanjer je lijepom igrom i vrlo visokom pobjedom 53:9 nadigrao momčad Šijane II . U redovima Kaštanjera najraspoloženiji bili su Kajtazović s 20, Kleva s 11 te Milohanović sa 6 koševa, a na suprotnoj strani Buljić s 4 koša.

U drugoj utakmici, između Vidikovca i Verude, Verudeži su samouvjereno pobjedili svoje vršnjake s Vidikovca rezultatom 41 :16. Među boljim igračima Verude treba izdvojiti M. Gustovarca koji je zabio 20, Perkovića s 9 koševa te F. Gustovarca s 5 koševa.

Nakon uvjerljivih pobjeda Vidikovca i Verude, u sljedećem kolu kada se te dvije momčadi susreću možemo očekivati pravi mali košarkaški derbi.

U trećoj utakmici prvoga kola snage su odmjerili Tone Peruška i Centar. Raspoloženi Ćosić (13 koševa) odveo je svoju momčad do lagane pobjede od 19:2 . Centar će morati podignuti svoju realizaciju, ali vjerujemo u kvalitetu mladih igrača Centra koji zasigurno znaju i mogu bolje.

Posljednja utakmica prvog kola, između Šijane I i Stoje bila je ujedno i najneizvijesnija. Prvu četvrtinu domaćin je završio sa pola koša prednosti (6:5), ali se Stoja vratila već u drugoj četvrtini sa serijom od 6:0 te je na kraju utakmice rezultat bio 25:12 za Stoju.

U redovima Stoje najbolji je bio Ban s 13 koševa dok su na drugoj strani najbolji bili Bošnjaković i Dilber sa po 4 koša. Drugo kolo na rasporedu je 15. svibnja 2013. (srijeda) u dvorani OŠ Šijana s početkom u 14 sati kada se sastaju Šijana II i Vidikovac, Veruda i Kaštanjer, Šijana I i Tone Peruška te Stoja i Centar.