23/05/2013

Zadnje kolo košarkaškog prvenstva osnovnih škola

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule završeno je posljednje kolo košarkaškog prvenstva petih i šestih razreda osnovnih škola. U prvoj utakmici kola mlada momčad Verude pobjedila je vršnjake iz Šijane II rezultatom 41:27 . Veći dio susreta Šijana II pružala je pristojan otpor, no presudila je kvaliteta mladića s Verude, pogotovo braće Gustovarac koji su zajedno dali 33 koša. S druge strane pak najučinkovitiji su bili Galić s 10 , te Katanić sa 8 koševa.

U drugoj je utakmici Kaštanjer opravdao ulogu favorita protiv Vidikovca. Razlika u kvaliteti bila je vidljiva već u prvoj četvrtini ne dopustivši Vidikovcu da pogodi niti jedan pogodak (14:0). U trećoj četvrtini Vidikovac je ubacio u višu brzinu,ali nažalost po njih tada je već bilo prekasno te je završilo 31: 15 za Kaštanjer. Ovom pobjedom Kaštanjer je osigurao prvo mjesto u skupini te ga u završnici čeka drugoplasirana momčad iz skupine B. Za Kaštanjer najbolji su bili Kajtazović s 10, te Milohanivić sa 9 koševa. Sa druge strane pak treba istaknuti kondića sa 6 koševa.

Utakmici između Šijane I i Centra započela je uzbudljivo, prva je četvrtina završila sa samo pola koša razlike za Šijanu I (5:4). Drugu i treću četvrtinu Šijana I je napravila + 18 (8:0) , (10:0) što je do kraja utakmice bilo nedostižljivo za dečke iz Centra. Šijana I je pobijedila 26:10. Najefikasniji iz redova Šijane I bio je Dilber s 13 a za Centar Bilobrk sa 6 koševa.

Zadnja utakmica kola između Stoje i Tone Peruška završila je 23 :17. Stoja je iskoristila suparnički poklon u vidu lošeg ulaska u prvu četvrtinu (8:4) i sa nešto muke uspjela zadržati prednost do samoga kraja. Treba naglasiti da je Stoja ovom pobjedom zacementirala prvo mjesto u skupini B , te je u završnici čeka drugoplasirani iz skupine A. Najefikasniji u redovima Stoje bili su Ban s 8, L.Bursić s 5 i M. Buršić isto s 5 koševa. Dok je na drugoj strani jedini raspoloženi bio Ćosić sa 17 koševa.

Završnica će se odigrati u srijedu 29.svibnja 2013 s početkom U 14:00 sati u dvorani O.Š Šijana