06/06/2013

Kaštanjer osvojio naslov

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule završilo je ovogodišnje košarkaško prvenstvo za 5 i 6 razrede. U samu završnicu ušle su ponajbolje ekipe iz skupine A i iz skupine B, odnosno Kaštanjer i Veruda s jedne strane te Stoja i Tone Peruška s druge strane. Prva polufinalna utakmica odigrana je između Kaštanjera i Tone Peruška. Momčad Kaštanjera bila je bolja i zasluženo pobijedila 42:22. Kaštanjerci su ušli u utakmicu previše opušteno što je i ekipa Tone Peruška, vođena raspoloženim Ćosićem znala kazniti dobivši prvu četvrtinu 9:6. U nastavku je Kaštanjer našao pravu motivaciju i pobijedio suparnike sa 20 koševa razlike. U drugoj polufinalnoj utakmici Veruda je pobijedila Stoju 40:21. Stoja je imala previše loših dodavanja što je Veruda svaki put znala iskoristiti. Veruda, predvođena braćom Gustovarac držala je prednost cijelu utakmicu. Za Stoju najraspoloženiji su bili braća Buršić sa po 6 koševa, ali nedovoljno da bi se sustigla raspoložena momčad Verude.

Utakmica za treće mjesto igrana je između Tone Peruška i Stoje. Momčad Tone Peruška bila je bolja 36:5 (13:3),(6:0),(8:0),(9:2). Ekipa Tone Peruška, predvođena Lukom Ćosićem ,koji je dao 20 koševa lako je došla do pobijede i osvojila treće mjesto na prvenstvu. Ovom se pobjedom momčad Tone Peruška iskupila i za poraz u skupinama protiv istog protivnika. Treba kazati da je Stoji i u polufinalnoj utakmici i u utakmici za treće mjesto falio ponajbolji igrač Dominik Ban, bez kojeg se igrači stoje jednostavno nisu uspjeli kvalitetno organizirati pogotovo u fazi napada.

Ovosezonsko finale pripalo je Kaštanjeru i Verudi. U fazi natjecanja po skupinama Kaštanjer je bio bolji od Verude,no ipak su ulogu favorita trebali opravdati i u finalnoj utakmici. Verudeži su dobro otvorili utakmicu pokušavajući iznenaditi Kaštanjer brzim kontrama preko Matije Gustovarca ,koji je ujedno bio i najefikasniji igrač Verude s 14 koševa ,te je do poluvremena rezultat bio izjednačen. Na kraju je ipak momčad Kaštanjera bila koncentriranija i efikasnija. Na krilima Sandra Kajtazovića ( 17 koševa),Kaštanjerci su u drugom djelu utakmice odlučujuće krenuli prema pobijedi ne dopustivši Verudi da iznenadi i zasluženo osvojili naslov pobjedom 35 :24 (12:14),(12:3),(7:3),(4:4).