Novosti

18/10/2013

Veruda uvjerljiva u prvom kolu

U dvorani Osnovne škole Šijana održano je prvo kolo košarkaškog prvenstva Osnovnih škola Grada Pule za dječake 7.i 8.razreda.

U borbu za naslov prvaka krenulo je sedam škola i to redom Veruda, Kaštanjer, Vidikovac, Centar, Šijana, Tone Peuška te Stoja. Prošlogodišnji finalisti,momčad Verude otvorili su prvenstvo uvjerljivom pobjedom protiv Centra 43:9. Verudeži su već u prve 3 minute napravili seriju od 12 -0 te nastavili dominirat cijelo prvo poluvrijeme ,pogotovo preko raspoloženog Gustovarca Matije(24 koša). Ulaskom u treću četvrtinu Šijana usporava nalete protivničke ekipe ali su i dalje u fazi napada imali slabu realizaciju te im na kraju nije preostalo ništa drugo nego sportski čestitati boljoj momčadi Verude.

Drugu utakmicu kola odigrali su ekipa Kaštanjera i Vidikovaca. Prva je četvrtina pripala momčadi Kaštanjera (16:4 )koji su za razliku od Vidikovca bili uvjerljiviji u fazi napada i discipliniraniji u obrani. Budući da je Kaštanjer fizički nadmoćnija momčad Vidikovac se više nije gurao sa svojim vršnjacima u napadu ,te je svu nadu položio u vanjske šutove što se na kraju i isplatilo jer je druga četvrtina otišla u njihovu korist (11:9). I u drugom je poluvremenu Kaštanjer nastavio sa visokom realizacijom i čvrstom obranom te zasluženo pobijedio 45:29.

Zadnja utakmica na rasporedu bila je ona između momčadi Tone Peruška i momčadi Stoje. Tone Peruška kao ne otvara sjajno utakmicu,obje četvrtine gubi za par koševa razlike. Drugo poluvrijeme Stoja malo popušta što iskorištava momčad Tone Peruška te izjednačava rezultat 27:27. Zadnja četvrtina igrala se koš za koš do zadnje minute kada je Stoja na krilima Dominika Bana (29 koševa) napravila 6 koševa razlika i pobijedila 44:38

Rezultati 1. kola odigranog 17.listopada 2013 god.

Veruda -Centar 43:9 (18:2),(14:2),(5:4),(6:1)

Kaštanjer-Vidikovac 45:29 (16:4),(9:11),(8:5),(12:9)

Tone Peruška-Stoja 38:44 (5:9),(6:7),(16:11),(11:17)