23/10/2013

Medicinarke i Medicinari otvorili pobjedama

U dvorani na Stoji odigrano je drugo kolo odbojkaškog prvenstva Srednjih škola Grada Pule. Budući da su  prošlo kolo bile slobodne ,uspješno su otvorile prvenstvo djevojke Medicinske škole, pobijedivši vršnjakinje iz Tehničke škole sa 2:0 u setovima. Medicinarke su jednostavno bile prevelik zalogaj za ekipu Tehničke. Izvanredna dizanja na mrežu je itekako znala iskoristiti Anamarija Šipušić koja je smeševima redom nizala poene za svoju ekipu. Tehničarkama je ovo bio drugi poraz u nizu, te se nažalost nakon četiri izgubljena seta opraštaju od natjecanja za ovu godinu.

I djevojke Š.T.U.T-a otvorile su pobjedom svoj dio prvenstva. Predvođene Larisom Rujak imale su konstantnu prednost od četiri do pet poena nad suparnicama iz Talijanske škole. Solidnom igrom uzimaju prvi set u svoje ruke rezultatom 25:13. I u drugom setu gledamo istu priču, previše grešaka činile su djevojke Talijanske škole. Jednostavno nisu imale igračicu koja je mogla razigrat cijelu ekipu, iako su pri rezultatu 18:10 digle ritam, već je bilo prekasno jer je na kraju ipak slavila ekipa Š.T.U.T-a 25:15 odnosno 2:0 u setovima.

U obje utakmice u muškoj konkurenciji došlo je do iznenađenja. U prvoj utakmici Tehničari su glasili kao favoriti protiv Medicinara, što su donekle i opravdali pobjedom u prvom setu 25:23. U drugom setu dolazi do preokreta, Medicinari otvaraju sa 4:0, no tehničari se vračaju u igru te izjednačuju na 7:7. Nakon izjednačenja Tehničarima pada koncentracija u igri  te Medicinari biježe na 16:9 što je bilo neuhvatljivo za Tehničare da bi na kraju izgubili 24:15. Treći odlučujući set  igrao se bod za pod sve do 11:11 nakon čega su Tehničari imali par nespretnih reakcija dozvolivši Medicinarima da pobjegnu na 15:12 za definitivnih 2:1 u setovima.

Druga utakmica na rasporedu pokazala  je da momčad Talijanske škole još nije za otpisat. Obje ekipe otvaraju čvrsto bod za bod i tako sve do 10:10, ali onda momčad Talijanske škole počinje prečesto griješiti, pružajući Š.T.U.T-ovcima priliku da se udalje na +8 i na kraju završe set sa 25:21. No, kada je sve izgledalo kao da će ekipa Talijanske škole opet izgubit bez ispaljenog metka, nekim čudom dižu razinu svoje igre posebno u fazi primanja te uspijevaju zaustaviti napade Florijana Cinidrića i poentirati preciznim loptama. U trećem odlučujućem setu momčad Talijanske škole napunjena samopouzdanjem na krilima Nerea Grbca dolazi do prve pobjede i ostaje u igri za prolazak u drugi krug.