Novosti

25/10/2013

Stoja osigurala drugi krug u košarci

U dvorani OŠ Šijana učenici sedmih i osmih  razreda odigrali su II.kolo  košarkaškog prvenstva osnovnih škola Grada Pule. U prvoj je utakmici Veruda svladala  Vidikovac rezultatom 44:22. Pomlađena ekipa Vidikovca nije mogla parirati iskusnijoj i snažnijoj momčadi Verude  ponajviše ispod koša gdje im je nedostajao koji centimetar za pravednije nadmetanje sa protivnicima. U prvoj je  četvrtini Josip Siljan(ukupno 11 koševa) vanjskim šutevima donekle držao svoju ekipu u igri, međutim u nastavku  jednostavno više nije bilo snage te je Veruda s lakoćom osvojila nova dva boda.

Stoja je nakon pobjede nad Šijanom 24:7 osigurala prolazak u drugi krug i prvo mjesto u skupini A. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je obrana Stoje odradila izvanredan posao ne dopustivši Šijancima da daju koš u prve tri četvrtine. U zadnju četvrtinu Stoja ulazi sa +18 nakon čega je pitanje pobjednika bilo riješeno,zatim dolazi  do opuštanja,što je momčad Šijane znala iskoristiti da ublaži poraz i zabije svojih sedam koševa.

Zadnju utakmicu kola odigrali su Kaštanjer i Centar, utakmicu koju će momčad Centra htjeti što prije zaboraviti nakon što su doživjeli  težak poraz od izrazito raspoložene ekipe Kaštanjera. Najraspoloženiji u redovima Centra bio je Ivan Babić sa 6 koševa  dok je u ekipi Kaštanjera najefikasniji bio Marko Tunjić sa 21 košem, koji zajedno sa Manuelom Stankovićem i čanijem  Peršićem nadigrao Centar za visoku pobjedu Kaštanjera od + 39 odnosno 53:14.

Rezultati II. kola odigranog 24.listopada 2013.

-Veruda -Vidikovac 44:22  (14:7),(14:2),(7:6),(9:7)

-Šijana -Stoja  7:24 (0:6),(0:8),(0:4),(7:6)

-Kaštanjer -Centar 53:14 (8:4),(18:0),(14:4),(13:6)