18/11/2013

Ekonomisti ponovili prošlogodišnji uspjeh u košarci

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, pred prepunim tribinama dvorane Pattinaggio odigrala se završnica košarkaškog prvenstva srednjih škola  u kojoj su nastupile sljedeće ekipe; Ekonomska, Škola za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, Gimnazija i te Tehnička.

Ekonomisti su osigurali mjesto u finalu pobjedom nad Tehničarima rezultatom 63:30. U prvom je poluvremenu sve već bilo riješeno, 34:15 za Ekonomsku je bio nedostižan rezultat za Tehničare koji jednostavno nisu mogli parirati razigranoj momčadi Ekonomske škole.

Druga polufinalna utakmica bila je nešto izjednačenija. Pokazanom igrom u prvoj četvrtini (4:22) Š.T.U.T je izgledao kao momčad koja će s lakoćom preći preko Gimnazije. Međutim nakon prve četvrtine  Gimnazija počinje igrati čvršću obranu što je prouzročilo podosta problema Š.T.U.T-ovcima. No, ipak je momčad Š.T.U.T. -a do samoga kraja uspjela zadržati 13 koševa razlike i plasirati se u finale rezultatom 53:40.

Utakmicu za treće mjesto igrali su Tehnička i Gimnazija. Velike oscilacije u igri pokazale su obje momčadi, prvu je četvrtinu bila bolja Gimnazija 23:8, dok je drugu četvrtinu bila uspješnija Tehnička 14:4. Glavni razigravač Gimnazije Aljoša Konjević koji je ujedno zabio i 20 koševa na utakmici, držao je svoju ekipu u kontinuiranoj prednosti od +6 koševa i tako sve do zadnje minute kada se Tehničari vračaju na samo -2 koša. Imali su Tehničari zadnji napad i priliku za izjednačenje, međutim zadnja lopta Josipa Tadića nije ušla u koš te je na kraju Gimnazija slavila 44:42

Ove su se godine u finalu susreli Ekonomska i Š.T.U.T. Dvoboj je na kraju pripao Ekonomistima rezultatom 55:23 koji su tako ponovno odnijeli zlatni trofej.  Š.T.U.T je igrao dobro ali im šutevi nisu bili dovoljno precizni. Sve su to Ekonomisti spretno iskoristili i na poluvrijeme otišli rezultatom 25:12. Niti u drugom poluvremenu Š.T.U.T-ovci nisu bili dovoljno precizni u završnici,a u potpunosti su ih Ekonomisti zatvorili u zadnjoj četvrtini kada zabijaju 17 a primaju samo dva koša. Najefikasniji u redovima pobjedničke momčadi bio je Kristijan Vujić sa 13 koševa dok je za Š.T.U.T najraspoloženiji bio Marin čugum sa 7 koševa. U svakom slučaju  sam plasman u finale za momčad Š.T.U.T-a velik je  iskorak naspram prošlogodišnjeg rezultata, dok su s druge strane Ekonomisti i ove godine dokazali da  su nepobjedivi.

Za Ekonomsku školu igrali su; Juraj Kovačević, Tomislav Antolović, Lovro Bulešić, Nereo Gržinić, Edi Budusavljević, Petar Drobnjak, Marko Orbanić, Mario Lukin, Kristijan Vujić, Dorijan Delić, Niko Travica, Edi Budusavljević. Profesor voditelj Igor Prenc.

Za Š.T.U.T igrali su; Leon Dubroja, David Pajazetović, Robert Vošćon, Ivan Lazančić, Nikola Grabovac, Stefan Bukvić, Edin Kruškić, Marin Grgurev, Ivan Mezceg, Danijel Tomičić, marin čugum, Sanel Beriša. Profesor voditelj Siniša Ivanković