19/11/2013

Medicinarke prvakinje treću godinu za redom

U organizaciji Saveza sportova,u dvorani Pattinaggio održala se završnica košarkaškog prvenstva Grada Pule u ženskoj konkurenciji.Sudjelovale su sljedeće ekipe: Medicinska, Gimnazija, Ekonomska i Tehnička.

U prvoj su polufinalnoj utakmici Medicinarke bile bolje od Tehničarki (33:22) te se tako plasirale u finale. Koš razlika bila bi puno veća da voditelj Medicinske ekipe Profesor Goran Jovanović u zadnjoj četvrtini nije odlučio ubaciti drugu postavu i na taj način dati priliku Tehničarkama da se donekle rezultatski približe.

Finale su izborile i Gimnazijalke koje su pobijedile Ekonomistice rezultatom 37:10. Niti u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje koja je bolja ekipa,a velika razlika u kvaliteti odrazila se i na rezultat odnosno +27 za Gimnaziju. Isto kao i prošle godine Gimnazija je bila nepremostiva prepreka za Ekonomsku, koja se tako morala zadovoljit borbom za broncu.

Od 14 koševa u prvoj četvrtini koje su dale Ekonomistice u utakmici protiv Tehničarki za treće mjesto, 12 ih je zabila Luana Šturbej, glavna razigravačica svoje ekipe. U drugoj četvrtini pada realizacija obje ekipe ,da bi se u drugom poluvremenu na krilima Katarine Raspudić Tehničarke raspucale i vratile u igru na samo 4 koša zaostatka, a onda u zadnjoj minuti smanje na -2 koša. Prava drama počinje u zadnjim sekundama pri rezultatu 24:22 za Ekonomsku kada Luana Šturbej promašuje 2 slobodna bacanja nakon čega Tehničarke u zadnjem napadu  pokušavaju izjednačit ali im nažalost po njih to nije pošlo za rukom. Najraspoloženija u redovima Tehničke ekipe bila je Elizabeta Antić sa 8 koševa, dok je među Ekonomisticama najbolja bila Luana Šturbej sa 16 koševa

Djevojke iz Medicinske škole osvojile su gradsko prvenstvo treću godinu za redom.U finalnom dvoboju bile su bolje od Gimnazijalki 37:32. Iako je Gimnazija vodila tokom cijele utakmice, u zadnjoj četvrtini Medicinska uspijeva izjednačiti i tako rezultatom 30:30 otići u produžetke. U dvije minute produžetaka Ana Marija Butković zabija jednu tricu i jedan koš što je bilo dovoljno da na kraju Medicinarke slave rezultatom 7:2 odnosno 37:32 i postanu nove-stare prvakinje Grada Pule.

Najraspoloženija među Gimnazijalkama bila je Klaudia Tukić sa 9 koševa, dok je za Medicinsku najbolja bila Ana Marija Butković sa 21 košem.

Rezultati završnice odigrane 18. studenog 2013 godine.