03/12/2014

Odigrano 3. kolo odbojkaškog prvenstva Osnovnih škola

U posljednjem kolu odbojkaškog prvenstva osnovnih škola, četiri ekipe iz obje konkurencije su izborile prolazak u polufinale.

U konkurenciji učenica, Veli Vrh je na krilima Santine Di Giusto pobijedio Centar 2:0 (21:12;21:14) u setovima,  te je s ukupno 6 bodova zaslužio prvo mjesto skupine A. U susretu između Šijane i Vidikovca odlučivalo se o drugom mjestu skupine A i prolasku u polufinale. Šijana je osvojila prvi set (21:16), Vidikovac je izjednačio u drugom setu (19:21), da bi na kraju slavlje ipak pripalo Šijani koja je osvojila treći set (15:6). U skupini B Veruda je već izborila polufinale kao prva ekipa u skupini, a pridružit će joj se i ekipa Kaštanjera koja je uvjerljivo pobijedila Stoju 2:0 (21:1;21:12).

U konkurenciji učenika, Veli Vrh je porazio Kaštanjer 2:0 (21:18;21:17) i time je bez izgubljenog seta zaslužio prvo mjesto u skupini A. Kaštanjer je, bez obzira na ovaj poraz, osigurao prolazak dalje kao drugoplasirana momčad skupine A. U susretu između Vidikovca i Giuseppine Martinuzzi, Vanja Herceg i Gabriele Da Ponte donijeli su pobjedu Vidikovcu koji je zauzeo prvo mjesto u skupini B. U prvom setu povela je G. Martinuzzi (12:21) zahvaljujući raspoloženim Antoniu Rupčiću i Filipu Omrčenu, ali Vidikovac je izjednačio u drugom setu (21:13) i na kraju slavio u trećem setu (15:10). G. Martinuzzi je ovo prvi poraz na prvenstvu, stoga je i ona zaslužila polufinale kao drugoplasirana momčad skupine