15/12/2014

Završnica odbojkaškog prvenstva pulskih osnovnih škola

U dvorani OŠ Veli Vrh, odigrana je završnica odbojkaškog prvenstva pulskih osnovnih škola. U kategoriji učenica, ponovilo se prošlogodišnje finale u kojem je Veruda pobjedom nad Velim Vrhom osvojila prvo mjesto. Već se u prvom setu osjetila dominacija Verude koja je predvođena Antoniom Fabris povela s visokih 25:9. U drugom setu učenice Velog Vrha pokazale su bolju igru ali to nije bilo dovoljno pa je Veruda zadržala naslov rezultatom 2:0 (25:9)(25:19) u setovima. Veli Vrh je do finala stigao pobjedom nad Kaštanjerom 2:0 (21:8)(21:9) u setovima, dok je Veruda finale zaslužila pobjedom nad Šijanom 2:0 (21:12)(21:16) u setovima.

Treće mjesto je kao i prošle godine pripalo Kaštanjeru čije su učenice nadigrale Šijanu 2:0 (21:12)(21:14) u setovima. U kategoriji učenika, naslov najboljih pripao je Vidikovcu. Vanja Herceg predvodio je svoju ekipu do pobjede nad Giuseppinom Martinuzzi 2:0 (25:15)(25:21) u setovima. U susretu za treće mjesto, domaćin Veli Vrh potvrdio je prošlogodišnji uspjeh pobijedivši Kaštanjer 2:1 (16:21)(21:11)(15:9) u setovima.

Ovim utakmicama prethodile su dvije polufinalne u kojima je Vidikovac nadigrao Kaštanjer 2:0 (21:16)(21:12) u setovima, a G. Martinuzzi je bila bolja od Velog Vrha 2:0 (21:15)(21:11) u setovima.