20/02/2023

MNK Stanoinvest Futsal Pule prvi je finalist Hrvatskog kupa

Ekipa MNK Stanoinvest Futsal Pule prvi je finalist Hrvatskog kupa nakon što pobijedila MNK Murter sa 6-3 u dvorani II zagrebačkog Doma sportova.

Pula je izborila finale preokretom u drugom poluvremenu nakon što je drugoligaš Murter s vodstvom 3-2 otišao na odmor. U nastavku susreta Puljani su na krilima Davida Mataje preokrenuli rezultat.

Pula je povela u četvrtoj minuti golom Danilea Moravca, no već je u petoj minuti Murter izjednačio preko Šimuna Popova. U šestoj minuti Manolo Bilić je ponovo doveo Puljane u vodstvo, no Murter je uzvratio golovima Josipa Ćorana (14) i drugim golom Popova (18) za vodstvo 3-2 na poluvremenu.

U nastavku susreta Mataja je briljirao s tri gola u nizu (24, 27, 39), dok je Moravac u posljednjim trenucima zabio za konačnih 6-3.

Čestitamo Futsal Puli na pobjedi te im želimo uspjeh u finalu protiv Šibenika 1983.