11/11/2010

Prvenstvo osnovnih škola u košarci

Kaštanjer očekivano bolji

OŠ VIDIKOVAC - OŠ KAŠTANJER 19 - 45 (7:12, 0:9, 3:16, 8:8)

Očekivanom pobjedom Verude nad Velim Vrhom  (63-5) u srijedu je otvoreno četvrto kolo prvenstva osnovnih škola u košarci. Prvenstvo se igra u dvorani OŠ Šijana, a organizira ga Savez sportova Grada Pule.

U drugoj utakmici kola, Kaštanjer je, ponovno predvođen Nikom Travicom i Matijom Šćepanovićem bio bolji od vršnjaka s Vidikovca. Iako je na početku utakmice momčad s Vidikovca vodila, sredinom prve četvrtine dvama koševima Matije Šćepanovića Kaštanjerci prelaze u vodstvo koje potvrđuju Travica i Kajfeš za 7:12.

Igru s boljom obranom i organiziranijim napadom koju su započeli u prvoj, košarkaši Kaštanjera nastavljaju u drugoj četvrtini ne dopuštajući protivnicima da postignu koš. Dominacija vodećih nastavlja se i u trećem dijelu koje je djelovalo kao budilica na Vidikovčane koji su se ipak prekasno probudili budući da su u posljednju četvrtinu Kaštanjerci ušli s nedostižnom razlikom. U njihovoj se momčadi najviše iskazao Marko Orbović s 12 postignutih poena.

"Igrali smo bolje i u napadu i u obrani u odnosu na prošlu utakmicu protiv Šijane 1. Nadam se da ćemo ovako igrati i u polufinalu gdje bih volio za protivnika dobiti Centar jer je Veruda jača", rekao je nakon utakmice Niko Travica, igrač Kaštanjera.

Utakmica Šijane 1 i Monte Zara nije odigrana budući da se igrači OŠ Monte Zara nisu pojavili. U rezultatski najzanimljivijoj utakmici kola, košarkaši OŠ Centar, jedni od pretendenata za naslov, bili su bolji od kolega iz OŠ Tone Peruška 44-41.

VIDIKOVAC: Orbović  12, Dušanek, Pereša 1, Stanić, Ružić, Štefančić, Ruba 6

KAŠTANJER: Kajfeš 2, Rabar, Antić, Prenz, Šćepanović 19, Perović, Santini 4, Štajner 2, Travica 18, Družeta