Novosti

06/02/2012

Odbojkaško prvenstvo pulskih OŠ - Verudi naslov u napetom finalu

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, proteklog je tjedna u dvorani OŠ Veruda završilo odbojkaško prvenstvo pulskih osnovnih škola. Na ovogodišnjem prvenstvu za naslov prvaka borilo se ukupno deset pulskih škola: Stoja, M. Zaro, Vidikovac, Šijana, Centar, Kaštanjer, T. Peruška, J. Dobrile, Veruda i Veli Vrh. Ove godine najboljom se pokazala ekipa Verude koja je u napetoj utakmici finala pobjedila učenice Velog Vrha rezultatom 2:1 u setovima. Učenice Verude uvjerljivo su otvorile utakmicu osvojivši prvi set rezultatom 25:14, no ekipa Velog Vrha u drugom je setu vrlo dobrom igrom došla do izjednačenja postavivši rezultat 17:25. Ipak, treći set pripao je domaćoj ekipi. Nakon napete i izjednačene završnice, učenice Verude set su završile prednošću od 15:12 te tako postavile konačni rezultat 2:1 u setovima. Također, Doriana Nimac iz pobjedničke ekipe proglašena je najboljom igračicom ovogodišnjeg prvenstva.

Prije finalne utakmice prvenstva, proteklog su tjedna odigrane i utakmice polufinala te utakmica za treće mjesto. Među četiri najbolje ekipe ove su se godine plasirale Vidikovac i Stoja te navedene ekipe Verude i Velog Vrha. Drugoplasirana ekipa Velog Vrha do finala je došla pobjedom protiv Vidikovca rezultatom 2:0 u setovima, a pobjednice iz Verude finale su izborile protiv Stoje koju su također svladale rezultatom 2:0 u setovima. U utakmici za treće mjesto, Vidikovac je bio bolji od Stoje. Prvi set Vidikovac je završio s prednošću 25:19 da bi u idućem Stoja odnijela prevagu rezultatom 25:14. Posljednji set pripao je ekipi Vidikovca (15:8) koja je tako postavila konačni rezultat 2:1 u setovima.