08/02/2012

ŠTUT do vrijednih bodova preko Gimnazije i Medicinske

U organizaciji Saveza sportova Grada Pule, ovog je tjedna u sportskoj dvorani na Stoji odigrano drugo i treće kolo odbojkaškog prvenstva za pulske srednjoškolke. Do vrijednih bodova došla je ekipa pulske Škole za ugostiteljstvo, turizam i trgovinu koja je u drugom kolu pobjedila Gimnaziju 2:1 (19:25, 29:27, 15:7), a u trećem kolu slavila je ispred Medicinske škole, također rezultatom 2:1 u setovima. Odbojkašice ŠTUT-a u prvom su setu pobijedile rezultatom 25:18 da bi u idućem setu medicinarke izjednačile rezultatom 26:24. Ipak, treći set pripao je igračicama Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu, a završio je rezultatom 15:7.

U ostalim utakmicama drugog kola Ekonomska škola pobijedila je Medicinsku rezultatom 2:0, a Tehnička je istim rezultatom svladala Talijansku školu. U trećem kolu pak, Gimnazija je slavila ispred Talijanske škole 2:0, a Ekonomska škola svladala je Tehničku, također rezultatom 2:0. Nakon tri odigrana kola prvenstva, na prvo mjesto ljestvice smjestile su se igračice Ekonomske škole s ukupno šest bodova. Slijedi ih ekipa Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu koja ima pet bodova, zatim Gimnazija također s pet bodova te Medicinska s četiri boda. Na začelju ljestvice nalazi se ekipa Tehničke škole s četiri boda te ekipa Talijanske škole koja je do sada osvojila tri boda.